Plynárenství

Jsme výrobcem a dodavatelem řídicího systému implementovaného na stovkách regulačních stanic v celé České republice. Staráme se o dodávky a integraci jednotlivých komponent MaR a dispečinků včetně přenosu a vizualizace dat katodové ochrany. Naše řešení rychle a kvalitně přizpůsobíme vašim potřebám, včetně plnění servisních požadavků.

Naši experti mají oprávnění pracovat ve výbušném prostředí. Řídicí systémy a platformy ZAT splňují vysoké nároky na kybernetickou bezpečnost kritické infrastruktury.

V oblasti plynárenství jsme tu pro vás více než 30 let.

 • Calendar

  30 let

  působení v oboru
 • Technology

  500+

  telemetrických a předávacích stanic
 • Contract

  600+

  dokončených projektů

Monitoring výbušných prostředí

Zajistíme měření, sběr a zpracování dat z odlehlých lokalit bez možnosti externího napájení či z míst se složitou instalací kabelového přenosu. Zprostředkujeme přenos dat ze zařízení na míru a vyhovíme vašim požadavkům. Získejte informace o průtoku a teplotě plynu bez nutnosti montáže kabelových tras a plynotěsných prostupů.

Součástí dodávky mohou být i požadovaná čidla nebo lze modul napojit na vhodné stávající snímače.

O jeho stav se nemusíte dále starat. Dodaný modul může samostatně komunikovat se systémem ZAT a my tak můžeme rychle reagovat na nutnost servisního zásahu.

 

Monitoring2
Simonet Katodova Ochrana
Demo verze GASACOR 3

Vyzkoušejte si možnosti systému GASACOR 3

https://www.simonet.eu/ (extern� odkaz)

Informační systém pro správu a analýzu katodové ochrany

Mějte snadno a rychle přehledné informace o správné funkci katodové ochrany na produktovodu nebo jiném zařízení, které vyžaduje její měření.

Disponujeme bohatými zkušenostmi s nasazením u nejvýznamnějších distributorských firem a provozovatelů produktovodů.

V současnosti přicházíme s inovovanou verzí informačního nástroje GASACOR 3 pro evidenci, zpracování a analýzu dat protikorozní katodové ochrany, při jehož vývoji byly využity nabyté znalosti a zkušenosti z dříve realizovaných projektů.

GASACOR 3 pracuje na platformě SimONet a přináší nové benefity, jako jsou bezdrátový sběr dat z měřicích míst pomocí IoT čidel či možnost napojení na GIS (Geografický informační systém). Pomocí online sběru a vizualizaci dat v SimONetu odpadá nutnost měření a sběru dat na místě. Systém umožňuje individuální nastavení dle potřeb konkrétního zákazníka.

Telemetrické stanice

Dodáme vám řídicí systém telemetrie ZAT pro regulační a předávací stanice plynu. Systém zajišťuje řízení technologie regulačních armatur, bezpečnostních uzávěrů pro přívod plynu, předehřevu plynu a monitoring obchodních měření. Ovládání v místě z operátorského panelu a dálkově z centrálního dispečinku. Zajišťujeme dodávky do kritické infrastruktury – řídicí systém ZAT splňuje nejvyšší požadavky kybernetické bezpečnosti.

Poskytujeme záruční a pozáruční servis našich produktů, v případě potřeby držíme nepřetržitou pohotovost.

Platforma SandRA Z210

Modulární řešení pro řízení předávacích stanic plynu 

sandra
Telemetrie 3

Řízené a monitorované technologie

Stramberk 2

Podzemní zásobníky plynu

Nabízíme vlastní řídicí systém zajišťující plynulý a bezpečný provoz podzemního zásobníku plynu pro komplexní řízení a monitoring provozu.

Použitý řídicí systém umožňuje individuálně nebo automaticky ovládat jednotlivé akční členy, sondy, technologie a technologické celky a řídit proces uskladňování a těžby plynu.

To vše můžete monitorovat a ovládat pomocí námi dodané SCADA/HMI.

Centrální dispečinky

Monitorujeme a ovládáme více než 5 000 plynových a telemetrických stanic. Řídíme plynové soustavy v České republice, naše dispečinky zajišťují snímání tlaků, průtoků, teplot a dalších hodnot v plynové soustavě.

Informace o dalších provozních stavech stanic zobrazujeme komplexně v celkovém přehledu s možností zobrazení detailních informací o jednotlivých stanicích a nastavení alarmů pro různé hodnoty.

Dispecink Plyny

Chcete vědět více? Kontaktujte nás!